top of page

DEPREM ÖN SİNYALLERİ DEPREM OLMADAN 3-5 GÜN ÖNCEDEN MEYDANA GELİRLER...

earth prec.jpeg
eq precursors ions.png

Deprem Ön Sinyallerinin kaydedilebilinmesi için birçok parametrenin bir araya gelip bilgisayarda DATA nın toplanması lazımdır. İlk amacımız devamlı deprem olan bir bölgede, yani depremin büyüklüğü önemli değil, yeter ki Mag 2.5 ve üstünde olsun, deprem olduktan sonra geriye dönüp değişik parametrelerdeki dataları incelemektir. Bu denemeler Alaska daki Kodiak şehrinde ve Peru daki Lima şehrinde yapılmıştır. İlk istasyonumuzu Silivride kurduk, lakin 2 yıl hiç deprem olmadığı için hiçbir veri toplayamadık.

AŞAĞIDAKİ RESİMDE İDEAL BİR DEPREM ÖN SİNYALLERİ YER İSTASYONUNU GÖRÜYORSUNUZ...

GROUND STATION GEOCOSMO.jpg

Değişik gaz sansörleri ve diğer sansörler haricinde uydudan da alınabilecek DATA atmosferde olası bir iyonizasyonda değişik ve meteorolojik olmayan bulutlanma ve meteorolojik olmayan sis durumlarını görebiliriz. Ayrıca yeryüzünden deprem anında P dalgalrı ortaya çıktığında quartzların kırılması ile deprem işikleri da gözlenebilir. S dalgaları zaten en fazla 10 saniye içerisinde yıkıcı olacaktır. Bu yüzdendir ki EARLY WARNING yani bugünkü ERKEN UYARI sisteminde deprem zaten meydana gelmiştir, yani P dalgalrı olmuştur. Biz buna EARLY ANNONCEMENT sistemi diyozruz. Hiçbir zaman hayat kurtarmaz, eğer çok iyi çalışırsa gaz vanaları ve elektrikler bilgisayarlar tarafından kapatılırlar. Tabii doğru dürüst çalışırsa. Cep telefonlarına DEPREM OLACAK mesajı tamamen ütopyadır. Eğer doğru dürüst çalışırsa bile kimse yani milyonlarca insan ellerinde cep telefonlarına bakarak yüzümezler veya yaşamazlar. Bu tamamen büyük bir yalandır. 

UYDU RESMİM .jpg

About My Discovery menüsünde şahsen yaptığım araştırmalar ve verdiğim konferanslarımdan ikisini görüyürsunuz. 

Yandaki uydu resmi ilk çalışmalarımızda bize yeterlidir. Mühim olan yer istasyonundan alınacak sinyaller ile uydudan alınacak sinyaller DATA ODASINA gönderilmelidir. Bu odada bütün DATA birleşmeli ve dakika dakikasına dikkate alınmalıdır. DATA odasında başka en öçnemlisi ise KESTİRİM ODASIDIR. Herşey bu odada neticelenecektir. 

 

A

İlk yıl...Deprem olduktan sonra 1 ay geriye gidilip bütün data imcelenecektir.

B

Kestirim yapılmaya başlanacaktır. Olası bir depremin hemen öncesi, esnası ve sonrasında DATA incelenecektir.

C
Olası bütün IP ve PATENTLER toplanacak.

Scientific Research sayfamızda aynı uydudan İTALYA DEPREMLERİNİ görebilirsiniz. İyonizasyonlar net ve açık bir şekilde görülebiliyordu. Depremler art arda geldiler. Bu depremleri kestirmek için yer istayonu parametrelerine bile ihtiyaç yoktu. Lakin o esnada o bilgelerde birkaç yer istayonumuzun olmasını gerçekten çok isterdim.

bottom of page